ЯК ВИКРАЛИ «АПОСТОЛ»?

Володимир Попик заявив, що з відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського поцупили «Апостол» Івана Федорова. Кажуть, що вкрали не львівський «Апостол», який претендує на звання першої друкованої книги України, а московський, але від цього нелегше. Працівники Вернадки балакають, що пограбування «по-українськи» виглядало приблизно так: незнайомий дядько грізно представився, що він дуже серйозний перець зі Служби безпеки і для захисту Вітчизни йому вкрай потрібно попрацювати з безцінними стародруками. Пройдисвіту відразу створили якнайкращі умови для роботи, щоб бува не прогнівити якесь високе начальство, а він приспав увагу бібліотекарів, взяв «Апостола» під пахву і шукай вітра в полі.
Безперечно, керівництво та персонал бібліотеки винні у тому, що сталося. Але скільки разів мені самому доводилося спостерігати, як деякі читачі з піною у роті погрожували та викрикували, що вони помічники депутата, близькі друзі мера, права рука Папи Римського… і якщо їм не принесуть на таці все, що вони хочуть, то дяді використають усі свої зв’язки, щоб зіпсувати життя нашому брату. Інколи, мерзотники справді виконували свої погрози і в результаті страждав саме принциповий бібліотекар (ще й за сміховинну зарплату).

Переконаний, що у багатьох українських бібліотеках не розроблено «логістику» обслуговування подібних категорій читачів, тому що таке просто неможливо розробити. І різні Хлестакови й далі приглядатимуться до наших фондів, допоки у нас будуть друзі-родичі, які вищі за закон, навіть якщо мова лише про «закон бібліотечний».

P.S. Читайте офіційну Заяву Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Як вам такий фокус: Під час перегляду наданих йому для звірки видань він нез’ясованим чином зумів заховати, а потім винести примірник «Апостола».

Коментарів немає

Залишити коментар