ПОВНІ ТЕКСТИ БУДУТЬ ДОСТУПНІ

Відповідно до дивакуватих вимогчинного порядку формування Переліку наукових фахових видань України, усі вітчизняні видання, що прагнуть називатися «науковими», повинні безоплатно розміщувати електронні копії своїх видань на порталі «Наукова періодика України» Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Звичайно, про фінансову долю наших видань ніхто в уряді не подумав, коли приймав таке рішення, і як редакціям проводити передплатну кампанію, якщо повні тексти повинні бути безкоштовно доступні онлайн? 

Українські видавці розпочали використовувати поширену у світі політику ембарго, згідно з якою повні тексти статей видання з’являються у відкритому доступі з певною затримкою (як правило, 6 або 12 місяців). Тут вже розгубились користувачі – як дізнатися, чи журнал використовує політику ембарго, чи редакція просто забила на вимоги МОН?
І ось тепер на порталі «Наукова періодика України» біля видань, що офіційно запровадили політику ембарго, розміщено напис а-ля «Повні тексти публікацій будуть доступні після 01.01.2017 р., через 82 днів». Можна навіть зробити позначку в своєму персональному календарі – «Сьогодні повний текст ВКП №6 з’явиться у відкритому доступі».

Для усіх цих «журналів із затримкою» писано аналітику і змісту номерів може не бути на сайті журналу (може не бути й самого сайту журналу), а на порталі уся ця інформація є.
Якщо раптом натрапите на сторінку окремої публікації, то також зможете дізнатися, коли її повний текст з’явиться на порталі бібліотеки Вернадського.

Нагадаю, що попри політику ембарго автори можуть сміливо самоархівувати свої препринти, однак вітчизняні бібліотекознавці щось не дуже поспішають.

Коментарів немає

Залишити коментар