БІБЛІОТЕКА НЕ ВПИСУЄТЬСЯ В КОНЦЕПЦІЮ «НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ»

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич презентувала концепцію «Нової української школи» – така собі ідеологія реформи середньої освіти в Україні, що повинна почати діяти в 2018 році. Інформації в світі з кожним днем стає все більше, діти намагаються усе запам’ятати, а особливого сенсу у всьому цьому не видно. Тому, нові українські керманичі від освіти спробують змінити все на краще. Хочете знати як саме? – читайте концепцію

Знайшов у тексті концепції згадки про школярів, вчителів, державу, батьків… але жодного слова про бібліотекарів. Можливо, у міністерстві вважають, що шкільний бібліотекар здатний вести лише облік підручників, а задовольняти інформаційні потреби вчителів та учнів повинен хтось інший?
У Концепції сказано – На допомогу вчителеві буде створено освітній портал з методичними та дидактичними матеріалами, українськими е-енциклопедіями, мультимедійними підручниками та інтерактивними он-лайн-ресурсами. Нічого більше не відомо про цей портал, але трохи лячно якщо він виглядатиме та функціонуватиме на подобі діючого монівського репозиторію підручників ЦОК.
Для розбудови Нової української школи потрібен не рік і не два… проте, першу фазу реалізації (2016-2018 рр.) вже запущено і саме на цій фазі передбачено формування національної е-платформи електронних курсів та підручників. Google Академія не дасть збрехати, що е-книги в школі поки terra incognita для наших дослідників, а не завадило б спершу дізнатися, чи зручно діткам працювати з електронними підручниками.
Представлений варіант концепції не є остаточним, тому бібліотекарям (а особливо шкільним!) варто поспішити долучатися до обговорення та нагадати про себе за адресою novashkola@mon.gov.ua.

Коментарів немає

Залишити коментар