Тарас Шевченко

«О, наш Кобзарю, ми йдемо до тебе за мудрістю й красою крізь віки…»Картинки по запросу тарас шевченко

Тараса Шевченка дуже часто називають володарем українського духу, батьком української нації, і схоже така надмірна святість і величність поета для багатьох українців перетворила його справжній образ на абстрактний символОписание: http://www.ictv.ua/upload/iblock/987/98773f86d98079151186a3ec8b86ae6b.jpgОписание: http://www.ictv.ua/upload/iblock/987/98773f86d98079151186a3ec8b86ae6b.jpg

Ми мало знаємо про Шевченка – людину, який не пізнав щастя родинного затишку, але завжди старанно турбувався про сім’ї рідних братів і сестер. Сьогодні нащадки славетного роду ретельно бережуть перекази й легенди. 

Носити ім’я Тараса Шевченка — сьогодні честь ледь не для кожної інституції. З його імені створили науку — шевченкознавство, портрет розмістили на національній купюрі, зі шкільних хрестоматій постає абстрактний і далекий геній. Людмила Красицька, праправнучка Тараса Шевченка: «Він був дуже людина стримана і прихована. Розкривався він дуже-дуже рідко він ніколи не ділився з товаришами, з приятелямисвоїм особистим життям, а  коли він був в гуморі гарному, це була людина – душа компанії» Митець слова, пензля, талановитий співак і надзвичайно освічена людина, знав кілька іноземних мов, тримав у пам’яті ледь не всю Біблію, був одним із найкращих істориків свого часу. Людмила Красицька, праправнучка Тараса Шевченка: «В нього словниковий запас був колосальний, він знав тисячі-тисячі народних пісень ще з дитинства. Феноменальна пам’ять» У романтичних історіях Кобзаря чимало жіночих образів. Скандально вплутані дружини його друзів – Ганна Закревська та Марія Максимович. Останню митець просив знайти собі половинку, таку ж співочу і веселу на вдачу. З Марією пов’язані і легенди про позашлюбного сина. Людмила Красицька, праправнучка Тараса Шевченка: «Взагалі він дуже любив жіноче товариство на всіх балах в усіх отих компаніях він як правило був оточений жінкмаи. Він був мякий, ніжний і жінки до нього тяжіли, бо дуже приємно з  м’яким чоловіком спілкуватися» Неймовірна життєва історія й легендарна відданість народові засмальцювали справжнього Шевченка. Навіть не для всіх нащадків він – живий чоловік. У родині Миколи Лихошви образ українського генія висів серед ікон та портретів родичів. Від славетного пращура перейняв талант живописця. Нині малює серію робіт за розумінням його творчості. Микола Лихошва, праправнук Тараса Шевченка: «Він як пророк чи апостол бо дивіться, от в кожній нації то таке є величавий. І для України звичайно Шевченко» Шевченко завжди дарував сестрам і братам шалені гроші, виручені за продажі картин. А після смерті Кобзаря загадковий доброчинець поклопотався про довічну допомогу його родині і всім нащадкам. Від неї змушені були відмовитися лише в радянські часи. Через півроку по смерті Шевченка стало зрозуміло, що його прирівняють до святого. Однак у вічності варто зберегти і образ живого Тараса — потайливого в особистому житті, компанійського серед щирих друзів і жіночого серцеїда, який безнадійно мріяв створити власне домашнє вогнище.

Коментарів немає

Залишити коментар